«Багатий тато, бідний тато» за 10 хвилин

10 хв Бізнес Укр
Страх осуду суспільства не дозволяє нам залишити «щурячі перегони» і стати багатими
Щурячі перегони - нескінченна рутина роботи на всіх, крім себе. Працюєте тільки ви, а інші - уряд, колектори і начальство - отримують більшу частину винагороди. Чому ми продовжуємо в них брати участь? Тому що в житті більшості людей переважає страх осуду з боку суспільства.
Приклад. Мантра «ходи в школу, вчися добре, знайди хорошу роботу».
Це застаріла порада, заснована на ідеях минулого наших батьків. У ті часи було прийнято влаштовуватися на роботу відразу після закінчення коледжу, десятиліттями працювати в одній компанії і йти на пенсію з хорошим посібником. У наш час цей спосіб не забезпечує життя без фінансових труднощів і бідності. Можна старанно вчитися, вступити в хорошу школу і знайти високооплачувану роботу. Але ніколи не заробити статок, загрузнувши в «щурячих перегонах». Завдяки вашій важкій роботі багатіє ваше начальство, але не ви.
Страх і жадібність можуть змусити фінансово неграмотних людей приймати нерозумні рішення
Гроші викликають у всіх страх і жадібність. Якщо у вас є гроші, то, швидше за все, ви будете думати тільки про речі, які можете на них купити (жадібність). Якщо ж у вас немає грошей, ви турбуєтеся тільки про те, що, можливо, їх ніколи і не буде (страх).
Люди, які неграмотно розпоряджаються своїми фінансами, схильні дозволити таким емоціям керувати своїми рішеннями.
Приклад. Ви отримали підвищення і неабияку прибавку до зарплати. Можна вкласти додаткові суми в акції або облігації, які принесуть вам прибуток, або порадувати себе новими покупками. Страх втратити гроші може перешкодити вам інвестувати в акції або інші активи через можливі ризики, хоча такі інвестиції принесуть вам багатство. Жадібність надихає купити на збільшену зарплату великий будинок, що здається більш реальним і безпечним варіантом, ніж покупка акцій. Але цей варіант означає більш високі виплати по іпотеці і непомірні рахунки за комунальні послуги, фактично зводять нанівець ваше підвищення.
Вивчайте питання інвестицій, ризиків і боргів, і ви зможете приймати раціональні рішення навіть у владі жадібності і страху.
Фінансова грамотність життєво важлива як для особистого, так і для суспільного благополуччя
Щоб стати багатим, не обов'язково бути талановитим і здібним. У світі повно бідних талановитих людей. Необхідно бути фінансово грамотним - розбиратися в бухгалтерському обліку, інвестування і т. п.
Цьому не навчать в школах - вивчення фінансів не включено в програму. Дітей не вчать заощадження коштів або інвестування. Як наслідок, вони неграмотні в багатьох темах. Це проблема не тільки молоді, а й високоосвічених дорослих людей, що приймають неправильні рішення щодо своїх грошей. Більшість керівних політиків безграмотні у фінансовому відношенні. Як наслідок - непомірні державні борги. Повна відсутність пенсійного планування у багатьох громадян - ознака некомпетентності в прийнятті рішень з фінансових питань.
Приклад. У США, 50% працівників живуть без пенсії; а решта (майже 75-80%) - на мізерному посібнику.
Якщо цих знань нам не дає суспільство, потрібно вчитися самостійно. За часів великих економічних змін необхідність гарної фінансової освіти стає ще більш гострою, особливо для бажаючих розбагатіти.
Фінансове самоосвіта і реалістична оцінка своїх коштів - кроки на шляху до багатства
Чим раніше ви почнете слідувати шляху до особистого багатства - тим краще. Більше шансів стати багатим, почавши в 20, а не в 30 років.
Для початку чесно оцініть свій фінансовий стан. Який дохід можна очікувати зараз і в майбутньому, і які постійні витрати вам під силу?
Поставте реалістичні фінансові цілі. Наприклад, купити Mercedes протягом наступних п'яти років. Розвивайте свою фінансову грамотність. Навчання - інвестиція в ваш розум. Прекрасний спосіб зробити це - працювати за знання, а не за гроші.
Приклад. Якщо ви боїтеся відмов - спробуйте попрацювати в компанії мережевого маркетингу. Зарплата буде невеликою, але зате ви виробите навички продажів і знайдете впевненість в собі. Займайтеся фінансовою освітою у вільний час. Запишіться на курси і семінари, читайте книги і спілкуйтеся з фахівцями.
Навчіться ризикувати, щоб стати багатим
Божевілля - це робити одне і те ж знову і знову, при цьому чекаючи різних результатів. Якщо ви хочете змінити своє поточне фінансове становище, почніть по-іншому поводитися зі своїми засобами. Навчіться ризикувати - всі успішні люди йдуть на ризики, вони не бояться їх, а керують ними. Ризикувати - значить не завжди відчувати себе в фінансовій безпеці, розміщуючи кошти на основних і ощадних рахунках в банку. Інвестуйте свої гроші в акції або облігації. Вони більш небезпечні, ніж звичайні банківські рахунки, але приносять більше прибутку і за коротший час. Або скористайтеся іншими видами інвестицій: нерухомість, податкові заставні сертифікати (у США).
Чим більший потенційний прибуток, тим більше ризик. Завжди є шанс втратити всі свої інвестиції, але не ризикуючи, ви точно не отримаєте великих доходів. Не упускайте можливостей і намагайтеся впоратися з ризиками. Це необхідні умови для поліпшення свого фінансового становища.
Не втрачайте мотивації
Шлях до багатства довгий і стомлюючий. Занепасти духом дуже легко, коли ви стикаєтеся з перешкодами. Необхідно знайти способи зберегти мотивацію, навіть в разі невдачі.
Складіть список «хочу» і «не хочу».
Приклад. Я не хочу працювати, як мої батьки. Я хочу виплатити всі свої борги протягом трьох років.
Переглядайте ці списки, будьте наполегливі на шляху до багатства.
Ще один хороший спосіб залишатися мотивованим - витрачати гроші на себе перш, ніж платити за рахунками.
Так ви будете бачити, скільки додаткових грошей необхідно, щоб і виконати свої бажання, і задовольнити вимоги колекторів. Платіть за рахунками, але в першу чергу собі; додатковий тиск у вигляді несплачених рахунків буде надихати вас на пошук способів заробити достатньо грошей для задоволення обох потреб.
Фінансова самодисципліна - ключова риса успішних людей. Відточуйте і розвивайте її.
Надихайтеся вивченням історій життя багатих людей, таких як Уоррен Баффет або Дональд Трамп. Це додасть вам амбітності.
Лінь і зарозумілість можуть привести навіть фінансово грамотних людей до бідності
Навіть будучи фінансово грамотним, ви будете стикатися з лінню і гординею. Вони можуть наносити вам шкоду абсолютно непомітно. Лінь - це не обов'язково бездіяльність; це може бути ігнорування завдань, які необхідно вирішити.
Приклад. Бізнесмен, який працює більше 60 годин на тиждень - далеко не ледачий. Працюючи ночами, він поступово втрачає свою сім'ю. Помітивши тривожні ознаки своєї поведінки, він, замість того, щоб усунути їх, ховає себе на роботі. Він ледачий: уникає того, що повинен робити, і, швидше за все, постраждає від наслідків у вигляді дорогого розлучення.
Зарозумілість в разі фінансового краху може бути визначено як «неграмотність плюс его»: поєднання недостатніх фінансових знань і занадто роздутого его, щоб визнати це. Зарозумілість особливо небезпечна при інвестуванні.
Приклад: Деякі біржові брокери спробують тиснути на вашу гордість, щоб продати побільше акцій і збільшити свою комісію. Вони стимулюють ваше его позитивними сторонами інвестицій, тримаючи вас в невіданні про негативні.
Інвестуйте тільки в активи і уникайте пасивів
Актив приносить вам гроші, пасив - вартий вам грошей.
Ви станете багатим, якщо будете інвестувати в активи. Активи - підприємства, акції, облігації, пайові фонди, дохідна нерухомість, роялті від інтелектуальної власності та все інше, що виробляє дохід, підвищується в ціні з плином часу і може бути легко продано. Коли ви інвестуєте в активи, ваші долари працюють над створенням доходу для вас. Чим більше у вас «працюючих доларів», тим краще. Мета - дохід який перевершує витрати. Реінвестуйте додаткові доходи в активи, використовуючи ще більше доларів, які працюють на вас.
Інвестори можуть приймати певні пасиви за активи.
Приклад. Будинок звично сприймається активом, але насправді це один з найбільших пасивів. Після покупки будинку ви будете працювати все життя, щоб погасити 30-річний іпотечний кредит і податки на майно.
Інвестування в такий пасив невигідно з наступних причин:
- Ви будете нести величезні витрати кожен місяць протягом 30 років.
- Ці платежі можна було інвестувати в потенційно більш прибуткові активи: акції або нерухомість для здачі в оренду.
Для розумного інвестування пам'ятайте про різницю між активами і пасивами.
Ваша професія оплачує рахунки, але тільки власний бізнес зробить вас багатим
Різниця між професією і бізнесом:
Ваша професія - це все, чим ви займаєтеся по 40 годин на тиждень, щоб оплатити рахунки, купити продукти і покрити інші витрати на життя. Як правило, вона дає вам певну посаду: «керуючий рестораном», «продавець» і т. д.
Ваш бізнес - це те, у що ви інвестуєте час і гроші, щоб збільшити свої активи.
Для досягнення багатства ви повинні будувати бізнес, і в той же час працювати в своїй професії.
Приклад. Кухар, який навчався кулінарному мистецтву в школі і знає всі хитрощі торгівлі. Його професія приносить достатньо грошей, щоб заплатити за квартиру і прогодувати свою сім'ю, але він все одно не стає багатим. Тому він інвестує в бізнес: нерухомість. Всі зайві гроші він витрачає на покупку апартаментів і квартир, які можна здавати.
Професії щомісяця приносять людям достатній дохід. Вкладаючи додатковий дохід в свій бізнес, вони збільшують свої активи. Ваша професія спочатку спонсорує ваш бізнес. Зберігайте робоче місце, поки бізнес не почне стабільно зростати, щоб ваші активи, а не ваша професія, стали основним джерелом доходу. Це ознака справжньої фінансової незалежності.
Вивчайте Податковий кодекс, щоб мінімізувати податки
Існує безліч законних способів мінімізувати податки.
Наприклад, інвестувати гроші через корпорації. Якщо ви інвестуєте через власну корпорацію, зароблені гроші оподатковуються за значно нижчою ставкою. У США корпорації мають переваги: борги і зобов'язання розміщуються на ім'я корпорації, а не власника, що гарантує від збитків по невдалим інвестицій. Будучи найманим працівником, ви спочатку заробляєте, потім виплачуєте податок, і живете на те, що залишилося. Корпорація заробляє, інвестує або витрачає стільки, скільки може, і потім виплачує податок з того, що залишилося. Корпорації можуть допомогти людям дуже швидко розбагатіти.
Вивчайте це питання, шукайте лазівки і пільги в податковій системі вашої держави.
Приклад. Відповідно до Розділу 1031 Податкового кодексу США, якщо ви продаєте свої поточні активи у вигляді нерухомості, щоб купити більш дорогі, держава відкладає оподаткування вашої нової нерухомості до тих пір, поки ви не продасте стару.
Поки уряд відкладає стягнення з вас податку, відбувається приріст капіталу.
Найголовніше
Чому люди застрягають в «щурячих перегонах»?
- Страх осуду суспільства не дозволяє нам залишити «щурячі перегони» і стати багатими.
- Страх і жадібність можуть змусити фінансово неграмотних людей приймати нерозумні рішення.
- Ми не вчимося фінансової грамотності, незважаючи на те, що це життєво важливо як для особистого, так і для суспільного благополуччя.
Як я можу почати свій шлях до більш забезпеченого життя?
- Фінансове самоосвіта і реалістична оцінка своїх коштів - це кроки на шляху до багатства.
- Щоб стати багатим, ви повинні навчитися ризикувати.
- На довгій дорозі до багатства не втрачайте мотивації.
- Лінь і зарозумілість можуть привести навіть фінансово грамотних людей до бідності.
Як думають успішні інвестори?
- Інвестуйте тільки в активи і уникайте пасивів.
- Ваша професія оплачує рахунки, але тільки власний бізнес зробить вас багатим.
- Вивчайте Податковий кодекс, щоб мінімізувати податки.
- Подумайте над втіленням цього плану в життя.