«Досягнення максимуму» за 7 хвилин

7 хв Саморозвиток Укр
Я мало кому розповідав, але ти повинен це знати. Я народився в Канаді, у Ванкувері. Мама працювала в школі, а тато ... тато був робітником на деревообробному заводі. У нас ніколи ні на що не вистачало грошей. Батько прямо так і казав: «У нас на це немає грошей, і на це грошей немає, і на це теж». Іноді це було схоже на мантру.
Потім я пішов в школу і зрозумів, що у інших справи йшли явно краще. Вони дозволяли собі те, про що я навіть і подумати не міг.
Шкода, що тоді не прочитав книгу Наполеона Хілла «Думай і Багатій». Я зв'язався з поганою компанією, клеїв дурня в класі, постійно базікав: намагався привернути до себе увагу. Я як раз був тим хлопчиком в класі, на якого батьки показують і говорять: «Якщо не візьмешся за голову, будеш таким же, як він».
Моє майбутнє не віщувало нічого доброго: інститут коштував грошей, які мої батьки навіть ніколи не бачили.
Мене мучило питання, відповідь на яке я шукаю все своє життя: «Чому одні домагаються більшого, ніж інші?»
Найдивовижніше в цьому світі, що кожен може реалізувати себе в ньому. Я кинув школу, пару років попрацював за наймом, зібрав грошей і поїхав світ побачити, себе показати.
Я відвідав і встиг попрацювати на 6 континентах, в 80 країнах. Не раз я був в ситуаціях, які навіть уві сні не хочеш побачити: потрібні були гроші, голодував і часто навіть даху над головою не мав.
Але я також вечеряв в чудових ресторанах і шалено дорогих готелях найбільших міст світу. Керував компанією вартістю чверть мільярдів доларів. Зустрічався з п'ятьма президентами і трьома прем'єр-міністрами.
Моє ім'я - Брайан Трейсі.
У всіх успішних людей є загальна властивість: вони точно знають, чого вони хочуть, а чого - ні. Що для тебе «успіх»? Важливо детально описати те, як повинна виглядати твоє життя. Які люди і події приведуть тебе до успіху. Не йди на компроміс у своїх відповідях.
Так, напевно, ти часто це чув, але є три принципи, які допоможуть тобі ефективно використовувати будь-які поради.
- По-перше, так, життя дійсно складне. Завжди знайдеться хтось, у кого обставини склалися краще, а у когось гірше. Але найдивніше, якщо ти приймеш для себе це твердження, то чомусь життя стає трохи простіше.
- По-друге, те, хто ти є, і те, ким ти будеш, залежить тільки від тебе. Те, де ти зараз знаходишся - це твій вибір, це сума твоїх хороших рішень і поганих, дій і бездіяльності. Хороша новина в тому, що ти сам вибираєш свої вчинки 😉
- І по-третє, щоб стати тим, ким ти хочеш стати, ти просто повинен цього навчитися. І ти в цьому абсолютно вільний. Основна частина обмежень знаходиться всередині тебе. Найкрутіше - що це знову залежить від тебе.
Старина Брайан вважає, що основна причина невисоких досягнень в тому, що багато хто просто не розуміють, як витягти максимум зі свого потенціалу. Вони не можуть застосувати свої сили для досягнення максимальних результатів.
Насправді все просто: в світі є закони, які неможливо порушити. Наприклад, подобається тобі чи ні, але якщо ти вийдеш у зливу на вулицю без парасольки - ти намокнеш. Незалежно від того, згоден ти з цим чи ні. Те ж саме і з ментальними законами. Тому для досягнення успіху було б непогано знати про них, щоб використовувати в своїх цілях.
1. Закон контролю.
Рівень твого щастя безпосередньо залежить від того, в якій мірі ти контролюєш своє життя. Якщо ти відчуваєш, що її контролює твій начальник, дружина, іпотека, зобов'язання перед дітьми або родичами - то ти відчуваєш стрес, який переходить в гнів або в депресію. Якщо ж ти відчуваєш контроль над ситуацією - тоді відчуваєш щастя, впевненість.
Найцікавіше, що при однакових зовнішніх обставин у тебе може бути різний внутрішній стан. Так як твій стан безпосередньо залежить від твоїх думок, того самого голосу в голові, який інтерпретує для тебе ці обставини.
Ось два способи взяти відразу під контроль своє життя:
Іди і розберися в ситуації. Направ її в те русло, в яке ти хочеш. Доклади зусилля.
А іноді можна просто вийти з цієї ситуації. Звільнення з ненависної роботи або припинення токсичних відносин - саме з таких рішень.
2. Закон причини і наслідку.
«Що посієш, те й пожнеш» - ця приказка стара як світ. Але дивно ж сіяти пшеницю і очікувати, що у тебе виростуть кавуни або груші?
Хочеш інший врожай завтра? Сій інші насіння сьогодні. Твої думки - це причини, через які ти сьогодні тут. А завтра можеш бути зовсім в іншому місці і в іншому стані.
Хочеш підвищення по роботі? Знайди те, що потрібно твоєму керівництву: досягай результатів, які виводять компанію на новий рівень.
Хочеш успішний бізнес? Знайди те, за що готові платити твої клієнти, і роби це круто і якісно.
Друже, все просто: сій потрібні причини, пожинай бажаний ефект.
3. Закон віри.
«Все, у що ти пристрасно віриш, стає реальністю». Коли ти віриш у свої цілі, запускається ментальний механізм: переконання допомагають твоєму мозку відкидати ту вхідну інформацію, яка не співвідноситься з цими переконаннями, і фокусуватися на тому, що дійсно допомагає.
Як думаєш, Стів Джобс, Ілон Маск або Річард Бренсон, домоглися б таких результатів без божевільної віри в свої цілі? Більшість людей зупиняються, навіть не приступивши до реальних дій, тому що не вірять в себе і в свої цілі.
Ще Генрі Форд говорив: «Чи віриш ти, що здатний щось зробити, або віриш, що не здатний, - ти маєш рацію в будь-якому випадку».
Вибір за тобою 😉
4. Закон очікувань.
Все, що ти очікуєш з упевненістю - стає пророцтвом.
У 1965 році в Гарварді доктор Роберт Розенталь провів експеримент в школі. Директор запросив до себе в кабінет трьох вчителів і сказав: «Ви - найкращі вчителі нашої школи, тому ми вам зібрали 3 класи з найсильніших учнів з найвищим IQ».
Вчителі взяли за честь довіру до них і з натхненням почали вести класи. Якщо учень щось не розумів, вони вважали, що проблема в тому, як вони доносять інформацію, а не в самому учні. Тому вчителі спокійно ставилися до такого і іноді витрачали більше часу, щоб пояснити матеріал.
В кінці року учні здали тести і виявилися не просто кращими в школі, а кращими в цілому районі. Вчителі подякували директору і сказали, що викладати таким обдарованим учням було легко і дуже цікаво.
Ось тоді їм і розповіли суть експерименту: це були звичайні учні, яких вибрали випадковим чином. Більш того, вчителів теж вибрали навмання на початку року.
У підсумку тільки завдяки очікуванням змінилося ставлення до учнів, що і привело до високих результатів.
Є чотири типи очікувань.
- По-перше, очікування наших батьків. Під час дорослішання батьки часто не навмисно закладають в нас свої очікування, і це потім впливає на нас все життя.
- По-друге, очікування керівника. Якщо керівник (або, як в прикладі раніше, учитель) вірить в тебе, ти явно зробиш набагато більше, ніж якщо б він був постійно незадоволений тобою.
- По-третє, це твої очікування стосовно подружжя, родичів, дітей, колег або співробітників. Чим більше ти важиш в житті цієї людини, тим сильніше впливають твої очікування на нього.
- По-четверте, це твої власні очікування від себе самого. Є дві чудові новини: перша - ти сам їх створюєш. Немає різниці, у що ти віриш: в долю, в карму або в щось ще. Ти можеш створити власний підхід до світу. А друга чудова новина в тому, що очікування від себе самого настільки сильне, що може придушити інші негативні очікування оточуючих. Наприклад, коли Стів Джобс створював iPod, iPad і iPhone - ніхто не вірив в ці продукти і в маніакальні ідеї Джобса. Але впевненість в своїх ідеях привела Джобса і компанію Apple до небувалих результатів.
5. Закон відповідності.
Що всередині, то і зовні. Те, що ти бачиш навколо себе: твій побут, статус, робота, люди - це відображення твого внутрішнього світу. Але хтось, з метою поліпшити своє життя, і правда намагається змінити інших людей. Знаєш, це як ніби ти дивишся в дзеркало, тобі не подобається відображення і ти поліруешь дзеркало замість того, щоб міняти того, хто в ньому відбивається.
Тому працюй над тим, якою людиною ти повинен бути, щоб отримати те, що ти хочеш.
«Посій думку й пожнеш вчинок. Посій вчинок і пожнеш звичку. Посій звичку й пожнеш характер. Посій характер і пожнеш долю ».
Підсумок
Почни мислити позитивно, так ти зможеш взяти під контроль все, що з тобою відбувається. Приведи гармонію з причиною і наслідком у своєму житті: засівай потрібні причини, пожинай бажаний ефект. Пристрасно вір в свої цілі, себе, свої здібності і своїх людей - і це стане реальністю. Так ти залучиш потрібних людей, ресурси, події після чого твоє життя зміниться у відповідності до твого внутрішнього світу.