«Мозок» за 7 хвилин

«Мозок» за 7 хвилин image

7 хв Саморозвиток Укр

Людський мозок - дивовижний інструмент, але його можливості не безмежні.

Кожен день нас атакують тонни інформаційного сміття, які перевантажують мозок і відволікають від вирішення важливих завдань.

Щоб зрозуміти як відбувається «перевантаження» мозку, давайте уявимо звичайний ранок офісного працівника Єгора.

По дорозі на роботу Єгор думав про нову приставку, яку вибере сьогодні на сайті і купить завтра, в «чорну п'ятницю».

Але робочий день обрушив на нього гору справ у вигляді незакінченого звіту, сотень повідомлень на пошті і дуже важливої зустрічі з клієнтом.

Час обмежений, а справи тільки додаються, і мозок просто розривається - знайоме? Щоб не «вибухнути», потрібно змінити порядок роботи мозку.

Але для початку з'ясуємо, як він працює.

Інсайт 1. Свідомість - це театр, а Ви в ньому режисер

За обдумування і ухвалення рішень відповідає префронтальная кора головного мозку. Уявіть її у вигляді невеликого театру.

Актори на сцені - та інформація, про яку Єгор зараз думає. Актори з'являються з-за лаштунків, тобто із зовнішнього світу у вигляді повідомлень на пошту або відволікаючого запаху кави колеги.

Але в цьому театрі актори можуть виходити на сцену і з глядацького залу, тобто з внутрішнього світу.

Це інформація, яка вже знаходиться у Єгора в голові - думки про покупку приставки. Єгор виводить глядача із залу на сцену, щоб згадати щось.

Коли Єгор думає, актори діють. Якщо Єгор обмірковує нову ідею, він виводить акторів - нову інформацію - на сцену, порівнює між собою і з глядачами в залі, тобто з уже отриманими знаннями.

Коли актори спускаються в зал для глядачів, вони самі стають глядачами.

Гра акторів в театрі нашої свідомості - складний процес, що вимагає багато енергії. Як би Ви не старалися, неможливо постійно приймати блискучі рішення.

Тому ставтеся до свого мозку як до обмеженого ресурсу, який можна розтрачувати даремно.

Інсайт 2. Примусьте мозок працювати на Вас

Розумові можливості людини не безмежні, але Ви можете використовувати їх ефективніше.

Визначайте порядок справ з урахуванням особливостей роботи Вашого мозку. Ви напевно помічали, що думаєте краще і швидше в певний час доби - заплануйте на цей час найскладніші справи.

Приставку можна вибрати в будь-який час, а ось підготувати цікаві пропозиції для клієнта - ні.

Не думайте про декілька справ одночасно. Дослідження показують, що паралельне рішення навіть двох завдань перетворює мозок професора в мозок школяра.

Коли на сцені стає тісно, думки плутаються і мозок «закипає».

Розвантажте мозок - уявіть складні ідеї у вигляді яскравих, зрозумілих образів. Наприклад, зараз Ви вже уявляєте складний процес роботи головного мозку як театр.

Записуйте ідеї на папері або в комп'ютер, щоб не тримати їх в голові. Так мозок не буде витрачати енергію на утримання думок, і у Вас залишиться більше сил на прийняття рішень.

Не пускайте на сцену свідомості «непрошених» акторів, які заважають роздумам.

Не давайте собі відволіктися і подумки бийте себе по руках, коли захочете оновити стрічку інстаграма.

Здатність до концентрації - складна, але дуже корисна навичка.

А розвивати когнітивні здібності - все, що пов'язано з мисленням - простіше і корисніше в ігровій формі.

Кидайте собі виклик, постійно ускладнюйте вправи і обов'язково осмислюють свої результати - так мозок почне ефективно вирішувати завдання, які Ви перед собою ставите.

Інсайт 3. «Обманюйте» свій мозок, щоб стати продуктивніше

Так чи інакше Вам доводиться працювати з незнайомими людьми. Більшість при цьому відчуває дискомфорт і не може «включити голову». Вся справа в мозку.

Ще в давнину, коли людина боролася за виживання, мозок звик вважати незнайомих людей потенційними ворогами. Ви підсвідомо відчуваєте небезпеку і не сприймаєте людину об'єктивно, а ефективність роботи мозку сильно знижується.

При спілкуванні з друзями виникає зворотний ефект: «свої» сприяють виживанню, завдяки чому в організмі виробляється гормон щастя, окситоцин, і мозок працює «на повну».

Тому для продуктивної роботи в новій команді «обманюйте» свій мозок. Покажіть йому, що новий партнер - «свій».

Приділіть час для неформального спілкування, наприклад, з'ясуйте, що у Вас з новою колегою - дочки-однолітки або що Ви з клієнтом родом з одного міста.

Так Ви «запрограмуєте» мозок на плідну взаємодію і швидко досягнете потрібного результату.

Користуючись цією простою системою розвитку мозку, Єгор навчився розбиратися зі справами, спростив собі життя і, нарешті, зважився купити приставку - ще й з хорошою знижкою.

Підсумок. Основна ідея книги

Мозок людини складно влаштований, але це не означає, що Ви не можете їм керувати.

Спрощуйте те, що здається складним, і досягнете кращих результатів. Наприклад, уявіть мозок як театр, де сцена, актори і глядачі аналогічні процесам в мозку.

Щоб стати ефективніше, враховуйте особливості роботи саме Вашого мозку і не озирайтеся на розпорядок інших людей. Вирішуйте завдання не паралельно, а послідовно: закінчивши одне, переходьте до наступного. Зробити два завдання з десяти краще, ніж не зробити жодного.

Навчіться концентруватися і відсівати зайве.

Працюючи з незнайомими людьми, намагайтеся «обдурити» мозок: знайдіть з ними спільні справи і загальні цінності. Представивши людину «своїм», Ви будете працювати в комфорті, що важливо для досягнення цілей.