«Самурай без меча» за 7 хвилин

«Самурай без меча» за 7 хвилин image

7 хв Психологія Укр

Вступ

Чому Тойотомі Хідейосі - самурай, але без меча? Як позбутися від страхів? Які уроки необхідно витягти з історії великого правителя, щоб привести свою команду до перемоги?

Інсайт 1. Станьте господарем свого власного життя

Тойотомі Хідейосі народився в бідній селянській родині. З дитинства він не відрізнявся особливою красою і не був наділений силою, яка цінувалася в його час.

Будучи ще дитиною, він пережив важке потрясіння - смерть свого батька. Через важкі відносини з вітчимом, який часто бив Тойотомі, йому довелося покинути рідний дім.

Єдиною перевагою, якою він володів, була бідність. Вона допомогла йому усвідомити сенс боротьби за існування, яка змушена вести людина з низів.

Тойотомі навчився служити іншим людям і віддавати всього себе важкій роботі. Все це і допомогло йому стати великим лідером. Адже він розумів своїх підлеглих, як ніхто інший.

Він зміг пройти шлях від бідного хлопчика до верховного правителя Японії. Він єдиний, хто зміг об'єднати країну, яка мучилася міжусобицями не одне століття.

«Я не вірю в існування неможливого. За своє життя мені довелося зробити безліч, здавалося б, неможливих речей».

Інсайт 2. Будьте лідерами, а не начальниками

Коли йому виповнився двадцять один рік, грізний правитель східного узбережжя Йосімото увірвався до володінь князя Нобунаги. Більш того, тайфуни зруйнували частину стіни навколо замку, де розташовувалася резиденція.

На відновлення стіни було виділено 500 осіб, але процес йшов вкрай повільно, а війська Йосімото були все ближче. Щоб хоч якось прискорити процес, працівників карали, звинувачували і ображали, через це роботи йшли ще повільніше.

На той момент у Тойотомі Хідейосі не було навіть звання піхотинця, він не мав права вирішувати стратегічні питання. Але він зважився і висунув свому князю зухвалу пропозицію щодо відновлення стіни. На подив князь виділив йому 3 дні і віддав в підпорядкування всіх робітників. Так Тойотомі поставив на карту своє життя.

Замість того щоб силою змушувати робочих, він вирішив увійти в їхнє становище. Він розумів їх потреби і проблеми. Перший день він витратив на те, щоб пояснити план робіт і дати людям зрозуміти всю важливість ситуації, а після, влаштувавши бенкет, дав робочим як слід відпочити.

Як не дивно, але через три дні вся робота була завершена.

Тойотомі домагався всього за допомогою завзятості, сили волі, самоіронії, хитрості і дипломатії.

Він не намагався бути начальником, він зробив все можливе, щоб стати лідером для робітників.

Інсайт 3. Підкоріть гординю і заохочуйте чесність в інших

Що є основою успішного лідерства?

Під час облоги замку Одавара Тойотомі Хідейосі зробив велике свято перед штурмом. Цим він хотів показати противнику немислиму впевненість в собі. Але молодий воїн Мотоюки негативно на це зреагував. Він сказав, що Тойотомі Хідейосі не готує військо до битви, а витрачає час на марні танці. Спочатку лідер відреагував бурхливо і злісно, але пізніше приборкав гординю і прийшов до висновку, що Мотоюки проявив хоробрість, а чесну думку треба заохочувати, а не карати.

Проявляйте подяку. Успішний лідер не повинен створювати навколо себе слуг. Подяка допомагає Вам рости як особистості. Допомагаючи іншим, Ви допомагаєте собі.

Заохочуйте своїх співробітників висловлювати свою думку. Придушення ініціативи і диктаторський стиль управління лише послаблюють команду і приховують від Вас Ваші слабкі місця. Іноді це може бути критично для всієї Вашої компанії.

Інсайт 4. Будьте оптимістичні і впевнені в собі

Мало бути лідером в спокійний час. По-справжньому Ви зможете проявити себе в непогожі або кризові дні. У цей період, як ніколи, розвиваються лідерські здібності.

Якщо Ви ризикнете всім, то і отримаєте все. Будьте рішучі і сміливі. Дійте завжди першими, тоді першими закінчите і будете святкувати перемогу. Якщо Ви хочете привернути до себе союзників, то завжди обгрунтовуйте Вашу мета і мотивируйте Ваші дії.

Дійте так, ніби Вам нема чого втрачати. Це вірний спосіб перемогти будь-який свій страх.

«Перш ніж я піду, хочу розкрити Вам останній секрет. Він полягає в тому, що ніяких секретів не існує. Присвятіть себе своєму лідерові. Не цурайтесь важкої роботи. Не скупіться на подяки. Дійте рішуче».

Підсумок. Основна ідея книги

Песимізм, агресія і диктаторство - це стратегія програшу. Будьте вдячними, відданими, працьовитими і рішучими. Ці якості є основою справжнього лідера.

Працюйте більше інших. Не бійтеся, що Ви зробите щось не так. Будь-який досвід позитивно позначиться на Вашому майбутньому. А наполеглива розумова робота допоможе Вам перевершити тих, хто спочатку був обдарований.

Знищуйте будь-який страх. Лідер повинен бути безстрашним. Сприймайте будь-які кризи як можливість стати краще.